Tanie latanie

Tak się zastanawiam, skąd bierze się popularność “tanich linii lotniczych”. Ani to tak naprawdę tanie, ani wygodne. w dodatku za zwykły napój trzeba zapłacić krocie. A jednak bardzo dużo ludzi korzysta z usług tak zwanych tanich linii lotniczych. może dlatego ze mają sporo dość ciekawych połączeń? Nie da się ukryć że większa część Polaków mieszkających na Wyspach Brytyjskich lata Rajanerem lub innym Wizzarem. Jednak co jest w tym wszystkim najśmieszniejszego to zarobek takich linii. Większość pieniędzy tak naprawdę nie pochodzi z cen biletów a z rzeczy sprzedawanych podczas lotu.

Na przykład, co mnie bardzo zdziwiło w Ryanarze nie można korzystać z własnych e-papierosów. Można natomiast kupić je sobie na pokładzie za jedyne 6 Euro. Szczerze mówiąc na lotach z i do Polski zarobek ten jest raczej nie wielki. Natomiast podczas ostatniego lotu do Portugalii przekonałem się, że portfele turystów bardzo chętnie otwierają się na zakupy podczas lotu. A wystarczyło by zaopatrzyć się w sklepie Duty Free na lotnisku i mimo wysokich cen na pewno trochę zaoszczędzić. Możecie mnie nazwać skąpcem ale ja raczej należę do grupy osób nie zaopatrujących się w czasie lotu. Zależy mi tylko na podróży w jedną i w drugą stronę. A Wy do której grupy należycie? Zapraszam do dyskusji.

One comment on “Tanie latanie

  1. Vamamama pisze:

    Zauwaz ze na tym wlasnie polega roznica pomiédzy Polakami i Brytyjczykami – nawet jesli zarabiamy tyle samo, zawsze wolimy zaoszczédzic na zakupach. Pozdrawiam kolegé z Łodzi 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *